Deniz Ve Tarih Bir Arada Didim’de

Ege Bölgesi, dünyanın en özel plajları ile muhteşem bir deniz keyfi sunmaktadır. Aynı zamanda Helenistik dönemlerden kalma antik kentler, sit alanları ve tarihi kalıntılar ile binlerce yıllık bir tarihi değere sahiptir. Bu nedenle binlerce yerli ve yabancı turist tatil için Ege Bölgesi’ni tercih ederken hem tarihi bölgeleri görebilmek için hem de denizin keyfini çıkarabilmek için Didim’de tatil yapmayı tercih ediyor. Didim, Aydın ilinin nadide ilçelerinden biri olarak hem ödüllü plajlara hem de onlarca farklı tarihi esere sahiptir. İlçede yaz tatillerinizi veya bahar mevsimlerinde tatil seyahatlerinizi gerçekleştirirken didimde gezilecek yerler arasında çok özel eserleri görme şansına sahip olabilirsiniz.

Didim’de Görebileceğiniz Antik Kentler

Tatil için Didim ilçesini tercih ettiğinizde ilçeye, İzmir üzerinden 150 kilometre ve Aydın üzerinden 120 kilometrelik bir mesafe ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden ulaşım sağlarken servis araçları ve özel araçları kullanabilir ve Ege Bölgesindeki tüm kentlerden hızlı bir şekilde Didim’e ulaşabilirsiniz. Ege Bölgesi’nin en muhteşem rengine sahip denizi ve plajları Didim’de bulunurken ilçede rüzgar sörfü, dalış ve su sporları ile ilgili alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Didim’de tarihin derinliklerinde bir gezi yapmak istediğinizde 26 adet antik kenti sırasıyla gezmek isterseniz tüm tatilinizi didimde gezilecek yerler için ayırabilirsiniz. İlçede yer alan antik kentler arasında en önemli noktada bulunan;

  • Apollon tapınağının bulunduğu Didyma Antik Kenti,
  • Milet Antik Kenti ve Milet Müzesi,
  • Priene Antik Şehri,
  • Herakleia Antik Kenti,
  • Dionysos tapınağının parçalarını barındıran Myus Antik Kenti gibi tarihi alanlar ziyaret edilebilir.

Didim’de Denizin Keyfi Nasıl Çıkar?

Didim tatiline ulaştığınız andan itibaren gezip görebileceğiniz birçok farklı yer arasında bulunan antik kentler sonrasında tatilin keyfini çıkarabilmek için Didim’deki ödüllü plajlardan yararlanabilirsiniz. Özel bir şekilde düzenlenmiş uluslararası düzeydeki Altınkum Plajı, tatilciler için muhteşem bir bölge oluşturmuştur. İlçede en popüler plajlardan birisi ise Akbük Koyu bölgesinde bulunmaktadır. Bölgede bulunan Saplı Ada ve tarihi Rum Kilisesi de didimde gezilecek yerler arasında unutulmaması gereken noktalardır.