Yaz Tatili İçin En Doğru Tercih Marmaris

Türkiye’de yaz tatilleri denince akla gelen ilk yerler genellikle Ege Bölgesi sahil kentleri olmaktadır. Çünkü Ege Bölgesi, sahip olduğu körfezler ve koylar sayesinde deniz turizmi için çok önemli bölgelere sahiptir. Bu noktada Muğla ili sınırlarında yer alan birçok sahil kenti gibi Marmaris ilçesi de aynı özelliklere sahiptir. Marmaris’te gezip görebileceğiniz ve tatilin keyfini çıkarabileceğiniz her yer öncelikle size yemyeşil bir doğa daha sonrasında ise muhteşem bir deniz manzarası sunmaktadır. Bu nedenle Marmaris tatili Türkiye’de ve yurtdışında tatilcilerin en çok tercih ettiği alternatiflerden biridir. Onlarca farklı körfeze ve koya sahip olan Marmaris, tatiliniz için size huzur ve eğlence sunacaktır.

Doğa İle İç İçe Marmaris Plajlarında Deniz Keyfi

Marmaris ilçesinde kısa süreli veya yaz sezonunu geçirecek bir tatil planlıyorsanız öncelikle ilçede bulunan farklı plajlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü tercih edeceğiniz her plaj size ayrı bir keyif ve ayrı bir manzara sağlayacaktır. Bu noktada Marmaris’in özel plajları arasında;

  • Uzunyalı Plajı
  • İçmeler Plajı
  • Turunç Plajı
  • Sedir adasındaki Kleopatra Plajı
  • Cennet Adası Plajı
  • Çiftlik Plajı
  • Boncuk Koyu plajı gibi birçok alternatif bulunmaktadır.

Marmaris sahillerinde keyifli bir yaz tatili için bu ünlü plajlarda denizin tadını çıkarırken Selimiye Koyu ve Hisarönü gibi bölgelerde huzur ve sağlık bulabilirsiniz. Kleopatra plajında deniz keyfi yanında antik eserleri görebilir ve sit alanını ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede Marmaris tatil seyahatinize özel bir anlam katmak için onlarca farklı koyu ziyaret ederek eşsiz manzaralara ve antik kent kalıntılarına ulaşabilirsiniz.

Marmaris’in En Özel Bölgesi Dalyan

Marmaris’te yaz tatili yüksek bir hızla ve zevkle geçerken plajlar, antik kentler ve farklı turistik ve tarihi bölgeleri gezebilir; su sporları ve kent etkinliklerine katılarak farklı aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Bunun yanında Marmariste gezilecek yerler arasında en özel yere sahip olan bölge ise Dalyan bölgesidir. Dalyan, Marmaris’e çok yakın bir mesafede bulunduğu için ilçeyi ziyaret eden herkesin görmesi gereken noktalardan biridir. Dünyaca ünlü Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme gerçekleştirdiği alan olan İztuzu Plajı bu bölgede bulunmaktadır. Bölgede günübirlik tekne turları gerçekleştirilirken turistler tarafından özellikle çamur banyosu ve termal turizm kaynakları merak edilmektedir. İlçede bulunan göl ve denizin birleşimiyle oluşmuş manzara ayrı bir güzellik oluştururken bölgedeki Kaunos Antik Kenti yapılarıyla ve kaya mezarları ile muhteşem bir tarihi değere sahiptir.